mgr Piotr Pałkowski

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, dyplom w 2011 na Wydziale Komunikacji Multimedialnej i w Pracownia fotografii intermedialnej (Dr hab. Krzysztof J. Baranowski)

Formy działalności artystycznej: Urban art, Działania w przestrzeni miejskiej, uliczna partyzantka (ad-busting, zakłócenia architektoniczne, pozostawianie instalacji w przestrzeni)

“Artysta wywodzący się ze szczecińskiej sceny graffiti, dający o sobie znać nie tylko w polskich przestrzeniach miejskich, zaburza codzienność miasta zmuszając do publicznego dyskursu, do zmiany dotychczasowego postrzegania najbliższej przestrzeni. Zwraca uwagę na to, czego w gąszczu reklam, bilbordów, plakatów i kolorowych witryn sklepów nie dostrzega się – prawdziwych barw ulicy, architektury, która realnie tworzy miejską przestrzeń.”

Jego realizacje prezentowane były w Polsce i za granicą m.in.: Hiszpanii, Czechach, Gruzji, Niemczech, na Ukrainie, w Szwecji “Polish Urban Art” 2014 i 2017, w Indonezjii – na mobilnej rezydencji artystycznej Focus+ Indonesia (Jawa/Bali, Indonezja, 2014), we Francji – “Biennale Arts Le Havre” Le Havre i “ARTAQ” w Paryżu w 2012roku.

Uczestnik “VI Trienale Młodych”, Centum Rzeźby Polskiej, Orońsko (2011) oraz „Dzika grafika. Pół wieku ulicznej dywersji wizualnej w Polsce 1967–2017” Muzeum plakatu Warszawa (2017)

Autor projektów miejskich: OD/Blokowanie -Akcja Muralizacja, Fruit of the Lump / Analog recovery 1984 oraz QRWO the Zerwane Films. Związany z Fundacją Up/Side Art.

  1. “Essence” Stypendium Artystyczne Marszałka Pomorza Zachodniego, Mural ul. Owocowa Szczecin (2012)

arrow
“King Size” cykl nielegalnych interwencji na słupach ogłoszeniowych (2011)
arrow

 “Video may be recording your activities” Adbusting + nagranie zarejestrowane z kamer przemysłowych (2010)

arrow

 “1984 is now” Adbusting (2017)

arrow

 “Prawda o pomniku PKP” Ambalaż, Interwencja + video (2012)

arrow

 “Analog Recovery 1984” dokumentacja wystawy indywidualnej OFF Marina (2016)

arrow

 “Hallo Rabat” Adbusting, Interwencja + Video (2017)

arrow

 “Me against me” Adbusting Interwencja przedwyborcza (2011)

arrow

 “Prosty schemat” (Kurator - menadżer - artysta) Adbusting, Interwencja (2014)

arrow