mgr Jarosław Hulbój

mgr Jarosław Hulbój - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP). Dyplom w dziedzinie rzeźby i rysunku.

W praktyce artystycznej zajmuje się głównie relacjami obecności wobec kontekstu przestrzeni i granicą między fizycznymi a wyobrażeniowymi możliwościami jej poszerzania. Używa obiektu, dźwięku, fotografii, wideo, performansu. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych, brał udział w ponad czterdziestu wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Armenii, Słowacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Estonii, Danii i USA. Równolegle prowadzi autonomiczną działalność projektową łącząc w równym stopniu techniki rzemieślnicze i metodologie badawcze współczesnego dizajnu. Współpracuje także z artystami, projektantami, galeriami i muzeami w obszarze produkcji i wsparcia technologicznego.

W działalności kuratorskiej interesuje się głównie badaniem i zestawianiem metodologii stosowanych przez artystów i projektantów. W latach 1996–2000 kurator wystaw młodych debiutujących artystów w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem. W roku 1996 kurator wystaw Przestrzeń i jej wymiary w Międzynarodowym Centrum Sztuki w Poznaniu oraz Polimetrie (wraz z Christianem Tomaszewskim) w Galerii Awangarda we Wrocławiu. W roku 1999 kurator (wraz z Antonem Ciernym) wystawy Pobyt stały w Tatranskiej Galerii Elektraren w Popradzie na Słowacji i w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w latach 2012 i 2013 – wystawy Drzewo w Galerii Miejskiej w Zakopanem, Instytucie Polskim w Budapeszcie w ramach Design Hét Budapest i na Łódź Design Festiwal, w roku 2014 Schronienie w Tatrzańskim Parku Narodowym i na Łódź Design Festival.

Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie i w School of Form w Poznaniu.

 
 

HULBOJ_GALERIA_HASIORA_2012

Projekt aranżacji ekspozycji stałej w Galerii Władysława Hasiora, Zakopane 2012

arrow

HULBOJ_ŁAZIENKA_2010

Projekt i realizacja wnętrza, klient indywidualny, Nawojowa 2010

arrow

HULBOJ_RADIO_2009

Projekt wzorniczy radia, orzech olejowany, średnica 200 mm, prototyp 2009

arrow

HULBOJ_SCHRONIENIE_2014

Schronienie, projekt kuratorski, produkcja i aranżacja wystawy, Łodź Design Festival 2014

arrow

HULBOJ_SUPERNORMAL_2012

Poetry trainning – Supernormal Festival, Oxfordshire, Anglia 2012

arrow
 Poetry Training
arrow
 Touched by the mind of the poet
arrow
 Poetry reading
arrow