Wideowall vol. 2

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu WIDEOWALL, który ma na celu przybliżyć widzom filmową i animacyjną twórczość studentów i wykładowców Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. 
W niedziele 27 listopada zapraszamy do holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na pokaz filmu "Wieża" Karoliny Breguły.

"Wieża"

2015 / video, musical operowy / 79min 
Wieża to operowy musical o grupie ludzi, którzy wspólnie planują budowę wieży z cukru. Pełna absurdu i niepokoju historia utopijnego projektu nawiązuje do historii powojennej architektury mieszkaniowej analizując ją nie z punktu widzenia jej twórców i teoretyków architektury, ale z pozycji użytkownika, mieszkańca modernistycznych osiedli i obywatela miasta.Wspomnienia pragnień, marzeń i wiary w nową, lepszą przyszłość zderzone tu są z trudną rzeczywistością oraz sprzecznościami wpisanymi w plany modernistów.

Występują: Joanna Cortes, Nina Czerkies, Roman Holc, Borys Jaźnicki, Ewa Konstanciak, Sylwester Kostecki, Anna Lubańska, Krzysztof Łapiński, Maciej Nawrocki, Ewa Mikulska, Wojciech Parchem

Scenariusz i reżyseria: Karolina Breguła
Muzyka: Ela Orleans
Zdjęcia: Robert Mleczko
Dźwięk: Weronika Raźna
Montaż: Stefan Paruch
Produkcja: Fundacja Witryna

Karolina Breguła (ur. 1979) - artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, filmów i fotografii. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Jewish Museum w Nowym Jorku czy na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Laureatka wielu nagród mi.in. Złotego Pazura na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 czy nagrody Videobrasil. Stypendystka m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NCK czy Funduszu Wyszehradzkiego. Mieszka i pracuje w Warszawie.
 
 
 
arrow
Kadr z filmu Karoliny Breguły "Wieża", 2016 
arrow
Kadr z filmu Karoliny Breguły "Wieża", 2016 
arrow
Kadr z filmu Karoliny Breguły "Wieża", 2016 
arrow