W Y M I A N A  

Łódzka Galeria W Y przyjeżdża na Obrońców Stalingradu 17. 

Marta Kortan
Anna Zagrodzka
Karolina Wojtas
Mikołaj Tkacz (koncert)

W ramach jednodniowej mikrorezydencji W Y w Szczecinie będzie można obcować z przedstawioną na różne sposoby sztuką współczesną z Łodzi. 
Uwaga! W ramach wymiany wkrótce i Obrońców Stalingradu 17 przemierzy pół kraju z młodymi artystami ze Szczecina.

W walentynkowy wieczór będzie można zobaczyć prace Anny Zagrodzkiej, Karoliny Wojtas i Marty Kortan. Na zakończenie wieczoru wystąpi Mikołaj Tkacz - artysta związany zarówno Akademią Sztuki w Szczecinie jak i przyjaciel Galerii W Y. 

otwarcie wystawy: 14.02.2018 godz.19.00 / koncert: godz. 20.00

Informacje o artystach:

Karolina Wojtas (ur. 1996, Jarosław na Podkarpaciu)- ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych (specjalność: techniki graficzne). Jest absolwentką Akademii Fotografii w Krakowie. Studiuje w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Marta Kortan- postać celna i logiczna. Krytyczka estetyki, niebieskie światełko. Je mgłę i tęskni. Sen, jawa, co za różnica?

Anna Zagrodzka (ur. 1991, Warszawa)- ukończyła z wyróżnieniem Fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Technologię Żywności na Politechnice Łódzkiej. W realizowanych projektach bada zależności zachodzące miedzy nauką i sztuką, każdorazowo poprzedzając swoją twórczość analizą naukową danego tematu. Łączy fotografię z instalacjami wideo i sferą dźwiękową. 

Mikołaj Tkacz (ur. 1991 r. w Poznaniu)- rysownik, autor komiksów, muzyk, wideoartowiec. Współzałożyciel i członek komiksowej grupy Maszin. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie specjalizacji Multimediów. Gra w solowym projekcie jako WSZYSTKO oraz współtworzy duety Tkacze, Radioda, BETON i parę innych, okazyjnych, przypadkowych projektów. Współprowadzi wytwórnie MAGIA i -Super-. Żyje i nudzi się w Poznaniu aktualnie pracując nad doktoratem o przypadku w sztuce.

https://www.facebook.com/galeriaWY
https://soundcloud.com/wszystko-all
 
arrow
 
arrow