Tremendous WALL of Sounds vol 1

Pracownia Sztuki w Przestrzeni Publicznej i Muzyki Eksperymentalnej rozpoczyna nowy cykl koncertowo-performatywny poświęcony zjawiskom z pogranicza muzyki ekperymentalnej i szeroko rozumianych sztuk wizualnych. W ramach pierwszej edycji wystąpią iO Megaji, LYSERGIC AUDIO DEVICE (Michał Ziń) oraz Zajwert. 

wstęp O zł

iO Megaji (Kat Steih) - amerykańska artystka specjalizująca się w intensywnych i hipnotyzujących działaniach łączących undergroundowy teatr z myzycznym performancem. Studiowała Performing Arts Technology na Univeristy of Michigan. Mieszka w Danii.

LYSERGIC AUDIO DEVICE - uczył się fotografii i realizacji dźwięku, ale nic z tego nie wyszło. Fascynacja odmiennymi stanami świadomości i wyniesiona z domu rodzinnego wiedza o elektronice, w skutek wielu zbiegów okoliczności i przypadkowych zdarzeń, doprowadziły go do zainteresowania się sztuką hałasu. Na przełomie lat 2014/2015 wraz z Michałem Puńko zawiązał projekt LYSERGIC AUDIO DEVICE (obecnie samotnie przez niego kontynuowany), z którym występuje do dnia dzisiejszego, w kraju i poza jego granicami. Związany z fundacją Atelier Wolimierz, współorganizował Harsh Art Plener & Fest w 2016r.
https://soundcloud.com/daily-jihad

Zajwert - kurator, librecista, eseista, poeta, muzyk. Redaktor szeregu książek dotyczących teorii architektury, m.in. Przewodnika dla dryfujących (Bęc Zmiana, 2015). Jako kurator organizuje m.in. koncerty z muzyką współczesną - ostatnio cykl koncertów 4 for Beckett (TR Warszawa, 2014-15), Un-well Tuned Architecture of Dystopia (TeatrStudio, 2016) oraz Suma 4.30. Koncert dla Leszka Knaflewskiego (CSW Zamek Ujazdowski, 2017). Jako librecista współpracował z takimi kompozytorami jak Sławomir Kupczak (Raport), Dominik Karski (Osoby te od wieczności dzieli tylko półtorej minuty), Sławomir Wojciechowski (Aaron S, Pokój 404), czy Kacper Ziemianin (Alphaville) Wkrótce w wydawnictwie Rita Baum ukaże się jego książka poetycka Wstęgi Möbiusa. Występuje w duecie z Kacprem Ziemianinem jako Klangwerk 936. Prowadzi również solową aktywność koncertową. Brał udział m.in. w takich festiwalach jak Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, AudioArt, SuperNoise, NanoArt..
 
 
arrow