PRACOWNIA RZEŹBY I DZIAŁAŃ PRZESTRZENNYCH

Aktywność studentek i studentów, którzy wybierają Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych (PRiDP), po obowiązkowym kursie wstępnym, mogę scharakteryzować jako osobiste, rewolucyjne postawy wobec materii, formy, techniki oraz konceptu. Bazując na moim wieloletnim doświadczeniu pracy z obiektem, w połączeniu z energią i wiedzą osób z którymi mam przyjemność współpracować, znajdujemy wspólnie nowe kreacje dla medium jakim jest rzeźba. 

Powodem do tych działań były m.in. tematy takie jak: „DNA”, „Hyperbodies”, „Rzecz”, „Recycled Head”, „Sztuka zamiatania pod dywan” czy „Instrukcja obsługi, czyli jak i czego do czego używać”.  

Podczas dwóch lat funkcjonowania Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prace zrealizowane w jej ramach były prezentowane na licznych wystawach w Polsce. „Korek do pępka”, 2014 Martyny Szwinty został pokazany podczas 6.Triennale Młodych w Orońsku – po wystawie praca została zakupiona do kolekcji Centrum Rzeźby Polskiej. Prace Patrycji Migiel i Oskara Ejsmonta mogliśmy zobaczyć na wystawie „Mdłości” w Galerii 13 Muz w Szczecinie w 2014 roku. Agnieszka Soseńska, Jolanta Brygert, Martyna Szwinta brały udział w wystawie "Potęga malarstwa i siła nowych mediów" w Galerii Scena w Koszalinie. Premierowy pokaz  „Super Pozycji ” Olgi Dziubak odbył się podczas Festiwalu Sztuki Performance „Koło czasu - dramat wolności” w CSW w Toruniu w 2015 roku.  W tym samym roku Kinga Dalska zaprezentowała swoją pracę dyplomową "Polana", również zrealizowaną w PRiDP, na indywidualnej wystawie o tym samym tytule w galerii Terminal 8 w Gorzowie Wielkopolskim. Artur Rozen oraz Oskar Ejsmont prezentowali „Urządzenie sanitarne” oraz „Mer(..)ba” na wystawie "Częstotliwość" w Off Marinie w Szczecinie. Olga Dziubak podczas Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko" w Słupsku pokazała pracę „Fishdog”. W 2015 roku ukazał się jubileuszowy katalog "50/50/50. 50 lat BWA w Kielcach", w którym w towarzystwie wybitnych polskich artystów znajdują się dwie realizacje Martyny Szwinty: „Zoe” oraz „Korek do pępka”. 

 

 

                                                                                              dr Aleksandra Ska.

 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow