Pracownia Publikacji Multimedialnych i Książki Artystycznej

Pracownia prowadzi kurs podstaw publikacji multimedialnych dla studentów I roku multimediów, natomiast dla studentów I roku malarstwa jest  pracownią wolnego wyboru.

Od drugiego roku funkcjonuje pod szyldem: Pracownia Publikacji Multimedialnych i Książki Artystycznej jako pracownia kierunkowa, w której można realizować pracę dyplomową  (licencjat, dyplom magisterski) lub wybrać jako pracownię uzupełniającą.

Publikacje multimedialne sytuują się pomiędzy książką papierową a e-bookiem, to obecnie silny na świecie trend związany z wielomedialnością i odchodzeniem od linearnych treści w stronę alternatywnych sposobów narracji obecnych w picturebookach, fotobookach i artbookach.

Obszary obserwowane i analizowane przez studentów podczas zajęć to badania różnych wymiarów słowa oraz tekstu funkcjonującego w środowisku klasycznej i cyfrowej poligrafii.

Ćwiczenia mają na celu nabycie umiejętności projektowania publikacji w oparciu o dialog między tekstem a obrazem. Każde z  ćwiczeń realizowane jest w dwóch wersjach: klasycznej (papierowej) i multimedialnej, w formie animacji bądź rejestracji filmowej będącej zapisem sposobu poruszania się po wolumenie.

bookart , Katarzyna Nawrocka, 2013

arrow
Almanach, bookart, Agnieszka Soseńska, 2013    
arrow

„Ludzie są dobrzy” bookart, Teresa Otulak 2014

arrow

 „Hipertekst”, bookart, Paulina Masłowska, 2014    

arrow

„Lustro” bookart, Karolina Tarnawska, 2015

arrow
„Rupofobia” bookart, Daria Praczkowska, 2015    
arrow

„Czyste kartki”, bookart, Aleksandra Zielińska, 2015

arrow
„Agorafobia”, bookart, Marta Knaflewska, 2015    
arrow

„Cpsicum phobia”, bookart, Piotr Bruch, 2015

arrow