Póki śmierć nas nie rozłączy — wieczór performatywny z artystami

Ostatniego dnia wystawy zapraszamy na spotkanie, podczas którego Dominika Olszowy zdradzi kulisy współpracy z Cezarym Poniatowskim i naprowadzi na możliwe interpretacje instalacji będącej efektem kolaboratywnego performansu obojga artystów. Wielogodzinne wyczerpujące działanie zaowocowało stworzeniem wspólnej instalacji-sytuacji w kuluarowej przestrzeni w podziemiu szczecińskiej Akademii Sztuki. Efekt rytualnego flirtu został ostatecznie ​rozegrany za zamkniętymi drzwiami​ galerii, otwartych symbolicznie i dosłownie dopiero podczas wernisażu​ w wyciemnionej przestrzeni​​. 

— To nie jest wystawa, to jest spotkanie​ — tymi słowami przemawiała do publiczności za pomocą aplikacji para artystów wraz z kuratorem i kierowniczką galerii ​ukrytymi za ścianą podczas otwarcia wystawy. Co właściwie wydarzyło się w trakcie współpracy pomiędzy obojgiem artystów pozostaje tajemnicą. 

Dominika Olszowy, urodzona w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym szóstym roku w Gorzowie Wielkopolskim, realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, rzeźbę, instalację i scenografię. Absolwentka kierunku intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni wideo prof. Marka Wasilewskiego. Współtworzyła radykalną grupę hip-hopową Cipedrapskuad. Członkini i współzałożycielka gangu motorowerowego Horsefuckers M.C. Od dwa tysiące ósmego roku tworzy efemeryczną Galerię Sandra. Mieszka i pracuje w Warszawie. 

Wydarzenie towarzyszy wystawie indywidualnej Dominiki Olszowy & Cezarego Poniatowskiego, zatytułowanej True Romance, prezentowanej w Zonie Sztuki Aktualnej, Akademii Sztuki w Szczecinie, 18.05—14.06.2017

Olszowy & Poniatowski — True Romance

Projekt współfinasowany ze środków Województwa Zachodnipomorskiego.
 
arrow