Galeria [OD] Ulicy: Młode Wilki 2018. Miasto

GALERIA [OD] ULICY zaprasza:

Młode Wilki. MIASTO:
Jana Shostak & Maria Olbrychtowicz
Piotr Urbaniec
Bartosz Zaskórski

Festiwal Młode Wilki i GALERIA [OD] ULICY łączą siły i zapraszają na otwarcie wystawy, w ramach której w siedmiometrowej witrynie dawnego sklepu piwnicznego będzie można zobaczyć prace wideo autorstwa Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz oraz Piotra Urbańca. Filmy, które na co dzień ogląda się w galerii będą dostępne dla wszystkich, od ulicy, całą dobę. 

W dniach 16–17 listopada 2018 roku odbędzie się 5. jubileuszowa edycja festiwalu sztuki Młode Wilki: "Tegoroczna edycja festiwalu poddaje refleksji przestrzeń miejską Szczecina, działalność lokalnych aktywistów i sztukę realizowaną w przestrzeni publicznej. Do Jury konkursu MW18 zaprosiliśmy Rafała Jakubowicza, Agnieszkę Kilian, Joannę Rajkowską, Ewę Tatar; naszym gościem specjalnym będzie w tym roku Józef Robakowski." 

http://mlodewilki.akademiasztuki.eu

Na wystawie prezentowane będą nagrodzone realizacje z poprzednich edycji Festiwalu, w odświeżonym kontekście: 
 
- film Piotra Urbańca „Obiektofilia” (Grand Prix Młode Wilki 14) 
oraz 
- filmową dokumentację działania Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz (Grand Prix Młode Wilki 16).

Tekst słuchowiska Bartosza Zaskórskiego „Historia rury” (Grand Prix Młode Wilki 15) posłuży jako libretto do organizowanych 26 października warsztatów dźwiękowych z mieszkańcami.

Dyrektorzy festiwalu: Łukasz Jastrubczak i Anna Orlikowska

GALERIE [OD] ULICY to projekt, w ramach którego przywracamy witryny dawnych piwnicznych lokali miastu i oddajemy je artystom. Zlokalizowane w centrum Szczecina mają bawić się kontekstem miejsca i pytać mieszkańców o ich miasto. Te mikro galerie powstają w ramach współpracy Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI z Gminą Miasto Szczecin oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego "Prawobrzeże" Sp. z o.o. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. "Niwelowanie błędów infrastrukturalnych przez sztukę ulicy (street art)".
Więcej: www.oswajaniesztuki.pl

FESTIWAL MŁODE WILKI REALIZOWANY JEST PRZEZ FUNDACJĘ AKADEMII SZTUKI ACADEMIA NOVA ORAZ WYDZIAŁ MALARSTWA I NOWYCH MEDIÓW AKADEMII SZTUKI W SZCZECINIE.
Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Zadanie współfinansowane przez Miasto Szczecin.
 
arrow