Dobromiła Hada-Jasikowska zajęła II miejsce w konkursie Modetyka!

W ubiegłą niedzielę odbył się pokaz finałowy Ogólnopolski konkurs mody Modetyka. Mamy przyjemność poinformować, że studentka I roku specjalności Projektowanie Ubioru - pani Dobomiła Hada-Jasikowska zajęła II miejsce w tym ogólnopolskim konkursie. Nagrodą jest miesięczny staż projektowy we Francji. Bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Modetyka to konkurs na ekologiczne projekty organizowany przez Ambasadę Francji w Warszawie. Jest on adresowany do profesjonalnych projektantów do 40 r. ż. Tym bardziej miło nam poinformować, że dwie nasze pierwszoroczne studentki - Dobromiła Hada-Jasikowska i Manuela Korecka dostały się do finałowej szóstki! Projektantki jako jedyne zagłębiły temat biotechnologii w modzie i opracowały własne materiały, tj. sztuczna skóra z grzyba z herbaty i alternatywa dla tworzyw sztucznych - materiał ze skórki banana.

Projekty powstawały w laboratoriach CPK Centrum Przemysłów Kreatywnych z pomocą wykładoczyń Pracownia Projektowania Ubioru WMINM - Igi Węglińskiej i Anny Gregorczyk.

 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow
 
arrow